sobota, 14 maja 2016

Moment



Bardzo warstwowo-ścinkowy layout, w kolorach zaśniedziałej miedzi, rdzy i beżo-szarości. Fragmenty skrzydeł, które miała Natalka na sobie podczas haloweenowej zabawy posłużyły też do ozdobienia scrapa (skrzydła nie wytrzymały licznych przebieranek i zabw w ptaszka) - czarne pióra, tworząc kontynuację skrzydeł z przebrania, otwierają zdjęcie na layout. 
Między skrawkami papieru ułożonymi warstwami umieściłam ozdoby drewniane, metalowe i koronkę. 





Na scrapie Natalia na pierwszej imprezie Halloween - u Alicji w szkole. Zdjęcie utrwaliło moment, kiedy ze sceny zaczęła grać muzyka (którą znała). Natalka poderwała się, z błyskiem w oku, z miną będącą mieszanką zdziwienia i radości na raz:)
W pracy pojawiły się też 4 zegary, zgłaszam więc na wyzwanie More Than Words.

Elementy i dobór zdjęcia podyktował też modboard Mixed-Media Wariors


Z Gotyckim klimatem kojarzą mi się też damaski, koronki, czarne sukienki. Board wydał mi się bardzo halloweenowy, dlatego zdjęcie jest w tym temacie.  Natalka ma na zdjęciu szeroko otwarte oczy, jak z ostatniego panelu boardu. Do czarnej sukienki miała doczepione czarne skrzydła, pasuje więc i ogólnie do klimatu i do panelu z aniołkiem:) Pojawiło się też na scrapie ręczne pismo.

Do wyboru kolorystyki i elementów Layoutu przyczynił się też modboard berry71bleu
Poza kolorystyką z modboardu zabrałam: czarne cienie roślin, krople wody, rdza, kryształki oprawione w postarzony metal, pióra.

czwartek, 12 maja 2016

Dla maluszka - nietypowo

Kto powiedział, że kartki z okazji narodzin dzieci muszą być pastelowe? Ja postanowiłam zrobić bardzo kolorową, pełną energii i pozytywnych myśli kartkę.




Dżinsowe ogrodniczki, które kojarzą mi się z małym urwisem pomogły mi stworzyć metalowe, matowe ćwieki Doliny Tęczy: duże idealnie udają guziki od jeansów. Małe ćwieki stworzyły charakterystyczne wzmocnienie kieszonki, do której włożyłam kwiaty, taga i radosny wiatraczek, którego centrum stanowi brokatowy, czerwony ćwiek.
W kieszonce  miała być łożona jeszcze mała łódeczka papieru, ale skradła ją moja córeczka, zorientowałam się dopiero po zrobieniu zdjęcia:D



Kartka powstała wg mapki:

dopisane 12.06.2016:
Karteczka wygrała!!! dziękuję!

środa, 11 maja 2016

Zielone podziękowania

Dziś mam dla Was komplet w wiosennych kolorach, z dużą ilością kwiatów:





Kartkę ozdobiły kwiatki z zestawów Kwiaty i Wianek i kwiatek oraz listkami z wykrojnika Gałązka2
Kwiatki wycięłam z papieru ryżowego, uformowałam "na mokro" i podbarwiłam akwarelami.

Kartka powstała wg mapki The Scrappy Sketches:


W ozdobnym pudełku użyłam też liściastego wianuszka z zestawu. Dodatkowo zrobiłam ażur wykrojnikiem  sygnowanym przez Tima Holtza: Sizzix Mied Media



Kieszonkę na pieniądze lub totolotka wewnątrz pudełka ozdobiła serwetka z listkami i delikatna koronka.