piątek, 21 września 2018

Kartka na koniec lata.


Modboard sklepu scrapkowo zwrócił od razu moją uwagę. Nietypowy, ciekawy, inny. Nie mogłam przejść koło niego obojętnie:


Z grafiki inspiracyjnej wyciągnęłam najpierw wzór i kolory dzbanuszka. koła pojawiły się w kropkowanej, spodniej warstwie ale też domalowane pod kompozycją. W kilku miejscach pojawiły się też drobne, czerwone, błyszczące akcenciki nawiązujące do owoców w dzbanku.

Ze zdjęcia z kapustą wzięłam nie tylko kolor, ale też motyw kropelek rosy, który pojawił się na kwiatach, liściach i tle. Dodałam też małe ręcznie wycinane, zwijane różyczki, które wyglądają trochę jak małe kapustki;)

Z pajęczyną pokrytą kroplami skojarzyły mi się perełki na żyłce, a kapelusz grzybka podyktował kolor tła jednej z warstw.


Oczywiście zgłaszam pracę na wyzwanie, z którego modboard pochodzi:


czwartek, 20 września 2018

Powoli czas myśleć o świętach.

Za oknem wczesnojesienne tropiki, słońce świeci, rośliny kwitną. Pięknie! I jak tu się skupić na świąteczno-zimowych klimatach? Rozsądek rękodzielnika podpowiada, że już czas!

 Z pomocą przyszedł LemonCraft z nową, cudowną  kolekcją Yuletide. Nietypowe, bardzo ciekawe kolory, romantyczne wzory i ten klimat! Kartki świąteczne posypały się same.

 Pierwsza z shakerboxem w postaci kuli śniegowej, z uwięzionym w środku małym, zmarzniętym gilem.


Druga mniej przypruszona białymi przecierkami, bardziej żywa kolorystyka, bardziej przestrzenna.
Klejenie zaczęło się od motywu tych wiszących dzwoneczków, później poszło już samo: trochę igiełek, poinsettia, kilak wyciętych pomarańczek i złotych koraliczków i zanim się obejrzałam kartka stała gotowa!
Ps: widzicie te zgaszone, rozbielone zieloności z nutką turkusu? To w nich się zakochałam po otwarciu paczki z kolekcją!


Jeszcze jeden praszorek, tym razem zaglądający zza bukietu poinsecji i papierowego pierniczka:)i ten sam ptaszek na mniejszej kartce:Strasznie jestem ciekawa co Wy skleicie z tej kolekcji. Po więcej zdjęć prac i arkuszy Yuletide zapraszam na bloga firmowego LemonCraft