sobota, 1 listopada 2014

Jesień w koło

... a właściwie w kołach, bo okrągłych kształtów na scrapie jest bardzo dużo.


W kompozycji ukryte są fragmenty prawdziwych liści, zabezpieczone epoksydowym kaboszonem. Są też liście wycięte ze starej książki i kolorowe na papierze pod zdjęciem, dlatego zdłaszam na wyzwanie jesienne liście w Diabelskim Młynie oraz wyzwanie craft4you#57 - z liściem (produkty podlinkowane na koncu posta)
Praca jest inspiracją najnowszego wyzwania scrapgangu na które serdecznie zapraszam!!!
papiery:
Studio 75-Rozalia w ogrodzie02
KaiserCraft - Base coat , Concrete
KaiserCraft- Base coat, Outdors
Liście z wykrojników Magnolia
Tusz Distress Brushed Corduroy


dopisane: Scrap wygrał nagrodę w Craft4You Dziękuję!!

czwartek, 30 października 2014

Świąteczna stojaczkowa z dużą ilością brokatu


Nie potrafię zrobić zdjęcia, które oddało by to, jak delikatnie mienią się brokatem ta kartka. Pochmurne niebo dodatkowo utrudnia sprawę.błyszczą na niej: brokat, perełki i kryształki, zgłaszam więc na " Błyszcząco mieniące wyzwanie nr 50" 

środa, 29 października 2014

Szkolny fotograf.

Pamiętacie czasy, kiedy przyjazd fotografa do szkoły to było wielkie WOW, a pamiątką była dwustronna okładka z portretem, zdjęciem klasowym i podpismi uczniów? Fotograf rozwijał jedyne tło do zdjęcia, jakie posiadał, nie gotowca, jakie teraz można kupić, ale ręcznie malowaną, sztywną płachtę, którą zaczepiał o tablicę szkolną:) Nie robił wielu ujęć, po jednym, max 2 pstryknięcia na ucznia, bo miejsce na kliszy było ograniczone...
Kiczowata okładka nie przetrwałą próby czasu, rozpadła się, niektóre kolory wyblakły, za to zostały zdjęcia, jedne z nielicznych, jakie mam z podstawówki.


LO powstał wg wytycznych wyzwania 7DOTS " Textures" Gładką powierzchnię papieru z kolekcji
9th Wave przełamałam chropowatym murkiem z mieszaniny akrylowej pasty strukturalnej kreda 13arts z kilkoma odcienami Ayeda paint, Inką Gold Peach i resztek pudru do embossingu. |Żeby urozmaicić bardziej faktury na scrapie, dodałam gwiazdki z kory brzozowej, tiul, metalowe ćwieki, książkę i spinacz, oraz szklany kryształek, ceramiczne oraz podmalowaną Gesso tekturkę.