wtorek, 26 lipca 2011

Pogodne pogodowe

Tak jak obiecałam w poprzednim poście: dwie kartki zaklinające pogodę. 
Przydało by się trochę słońca, żeby naładować "bateryjki" przed jesienną szarówką...
Pierwsza kartka na poprawę humoru:
Cała w niebieskościach, od chabrowego po morski turkusik. Zgłaszam ją więc Chalenge#11 w którym chodziło o to, by w pracy pojawiły się kolory z chłodnej strony koła barw.
Zgłaszam ją też do zabawy, gdzie nie tylko wpisała się w kolorystykę z reguł zabawy, ale też nieco się upodobniła do zdjęcia mającego być inspiracją wyzwania:Kolejną pogodną kartką jest słoneczna, w kolorach lata. Słonecznego lata... i nich lato nasze weźmie to do siebie i poprawi z chmurzasto-szarych na właśnie takie:

Kartka ma kolory wyzwania challenge#29 "Sunshine Colours" i nie ma kolorów, które były zabronione w wyzwaniu: Challenge 92 - NO PINK OR BLUE ALLOWED.
Ma też limonkę i cytrynkę z zabawy: L for Lemon and Lime.

Na koniec kartka szkicowana ołówkiem, tuszem i farbkami na perłowym papierze.

Zrobiłam ją na wyzwanie


ps: dziewczynkę puszczającą bańki umieszczę najprawdopodobniej na stempelku i będzie ona elementem nowej zabawy, która rusza już niedługo.

Dopisane: Kartka otrzymała wyróżnienie:
Dziękuję:) 
Thank you very much:)


Materiały kartek tego posta: kapuśniaczek 04, cudowne lata 5, kapuśniaczek błękitny, przedwiośnie 6 (jeden z moich ulubionych papierzysk),pergamin barwiony-zielony, 

poniedziałek, 25 lipca 2011

Tęsknoty


Tęsknię.... za ładną pogodą. Deszcz nie jest zły... ale nie w takiej ilości w środku lata! Taka aura ma tylko jeden plus: jak grzyby po deszczu powstają przy takiej pogodzie nowe pomysły i wytworki. Jutro wrzucę zestaw pogodowy - czeka już tylko na światło dzienne do pstryknięcia zdjęcia. Dziś kartka, która zaczęła się od  tej zabawy. Rozdarcie odkrywające czarną płaszczyznę skojarzyło mi się bardziej z rozdarciem emocjonalnym stąd zmiana "dream" z oryginalnej kartki na "tęsknię", dla nieco większej dramaturgii ( ;) )napisany odręcznie, żelopisem, drżącą czcionką. Podczas pracy nad nią napotkałam też wyzwanie kolorystyczne:
Ono podyktowało sposób wykonczenia kartki.