sobota, 6 października 2012

Śliwkowy motyl

 Dawno nie robiłam kartki z paletą ze splashem. Po rozmowie z Młodą Kobietą chodziła mi po głowie paleta The Play Date Cafe i tak długo nie dawała spokoju, aż zabrałam się za robienie tej kartki.

I haven't done card with Splash palette. After talk with a Młoda Kobieta I was thinking about the palette The Play Date Cafe all the time. I had to make this card.
Z motylem miałam spore przzejścia- to wydruk podkolorowany markerami Copic, ale wszystkie czarne obszary musiałam poprawić ręcznie markerem, bo drukarka nie poradziła sobie z tym rodzajem papieru i czarny pigent łuszczył się. Skrzydła dla lepszego efektu mają warstwę Crackle accent, a na brzegach Glossy Accent. Nie mogłam znaleźć w szafce biało-czarnego paieru, więc po kilku próbach odbijania czarnych stempli na białym tle postanowiłam zrobić kompletnie odwrotnie i umieściłam białe embossowane pismo na czarnym papierze.

This butterfly is printed and colored with Copic markers, but the printer didn't manage with this paper, so I had to improve black spots all over. Wings have a layer Crackle Accent and Glossy accent on the edges .
Paper is hadmaded: first I experimented with black stamps on white paper, but finally I embossed white letters on black background card.
Wszystkim kartkującym nieustającej weny z okazji:

Dopisane 15.10.2012: motylek dostał wyróżnienie Fab 4

Dziękuję
Thank You

piątek, 5 października 2012

Cardlift

Na scrapgangsterki.blogspot.com zaczął się dziś nowy cykl zabaw - lifty. Pierwszą karteczką do liftowania jest karteczka Gosi S. więc warto do zabawy się przyłączyć.
Mi wyszła taka lekko wiosenna kompozycja:

Jakość zdjęcia najlepsza nie jest, bo na niebie non stop chmurzyska.
poniżej oryginał:

Chętnych na zliftowanie tej świetnej karteczki zapraszam : Cardlift październikowy scrapgangu

wtorek, 2 października 2012

Serca dwaEkspresowa kartka na ekspresowe wtzwanie portalu Scrapujące Polki

Miałam niewiele czasu, bo na kartce umieścić obowiązkowe elementy:
-stempel odciśnięty (w czarnym tuszu) i wycięty
-wstążka
-przeszycia
-10 kwiatków [wow!]
-element metalowy

Na szczęście się udało:D


Poniżej zbliżenie na "wymęczone" serduszka: Najpier dostały delikatne kolory markerów Copic R81 i YR00, potem przyszła kolej na crackle accent, który po wyschnięciu przetarłam Distress stain- vintage photo a na koniec zabezpieczylam sporą warstwą Glossy Accent:

Materiały:
Lemonade Summer in the country 07
stemple Prima
tuszowania Latarnia Morska i  Distress stain- vintage photo
Ranger: Crackle Accent, Glossy Accent 

poniedziałek, 1 października 2012

Jesienne liście

Karteczka ta jest inspiracją najnowszego wyzwania scrapgangu: Liści szmer....
U mnie pojawiły się jesienne, bo sporo kolorów już dookoła, a ja uwielbiam szurać jesiennymi liśćmi- nie iem czy kiedykolwiek z tego wyrosne:D


Scrapgang prowadzi też nabór do DT więc jeśli macie trochę czasu i ciekawe pomysły zaglądnijcie tutaj: DT Call - Gang rekrutuje

Pozdraiwiam i życze wszyskim kolorowych jesiennych spacerów!

Stempelek Saturated Canary
zgłaszam na wyzwania:
Challenge #4 Autumn Colours/Autumn Scenes
*AUTUMN LEAVES*
Everything and Anything Autumn Challenge!